Image

Laman web

www.angkasa.coop

Hubungi Kami

+603 7806 1977
+603 7800 7800

Presiden ANGKASA dahulu & kini

YM Prof. Diraja Ungku Abdul Aziz bin Ungku Abdul Hamid (Mei 1971 - Januari 2009)

Lebih mesra dengan panggilan "Pak Ungku", YM Prof. Diraja Ungku Abdul Aziz bin Ungku Abdul Hamid merupakan pengasas dan mantan Yang Dipertua ANGKASA (kini jawatan disebut sebagai Presiden) bermula 12 Mei 1971 sehingga 7 Januari 2009.

Dato' Hj. Abdul Rahim bin Abu Bakar (Januari 2009 - September 2009)

Jasa dan bakti yang telah disumbangkan oleh Dato' Hj. Abdul Rahim bin Abu Bakar kepada ANGKASA tidak akan dilupakan buat selama-lamanya walaupun hanya memegang jawatan Yang Dipertua ANGKASA dalam tempoh yang singkat.

Prof. Dato' Dr. Hj. Mohd Ali bin Hj. Baharum (Oktober 2009 - Jun 2013)

Dilahirkan pada 4 April 1951 di Alor Setar, Kedah, Prof. Dato' Dr. Hj. Mohd Ali bin Hj. Baharum merupakan Presiden ANGKASA yang ketiga bermula Oktober 2009 hingga Jun 2013. Beliau mendapat pendidikan awal dalam bidang Agama dan Arab di Maktab Mahmud Alor Setar.

Dato' Hj. Abdul Fattah bin Hj. Abdullah (Jun 2013 - kini)

Dato' Hj. Abdul Fattah bin Hj. Abdullah ialah seorang pesara Ahli Dewan Undangan Negeri Pahang yang berasal dari Kuala Lipis, Pahang. Beliau memegang jawatab sebagai Presiden ANGKASA bermula Jun 2013 sehingga kini.

IKUTI KAMI

Wisma Ungku A.Aziz
Jalan SS 6/1, Kelana Jaya
47301 Petaling Jaya
Selangor
©Hak Cipta ANGKASA 2021